Бобринецька міська об'єднана територіальна громада
Бобринецький район, Кіровоградська область

Засідання робочої групи з питань економічного розвитку в рамкамках програми DOBRE

13 лютого відбулося перше засідання робочої групи Бобринецької міської об'єднаної територіальної громади з питань місцевого економічного розвитку, за участі першого заступника міського голови Валентина Висоцького і регіонального менеджера та програмного спеціаліста "DOBRE" Вікторії Зубкової.  Під час засідання експерт з регіонального розвитку,  ГО «Подільська агенція регіонального розвитку»  Іван Образцов разом з робочою групою провели аналіз стратегії громади, зосередивши увагу на економічну складову та обговорили ряд проблемних аспектів, а саме:

• велика різниця між закупівельною ціною на продукцію рослинництва і роздрібною ціною
  • поганий стан доріг
  • мало розвиненою залишається галузь переробки продуктів рослинництва і молока
  • занепад садівництва і тваринництва

Також було відзначено що потенційним джерелом доходів для мешканців Бобринецької ОТГ, може бути туризм. Однак, його розвиток блокується майже повною відсутністю туристичної інфраструктури при наявності цікавих місць.

Отже, в ході обговорень вирішили що до місцевих завдань належить створення робочих місць, диверсифікація працевлаштування на: бджільництво, переробку молока та продуктів рослинництва,  тваринництво, зберігання . Обов’язково потрібно запровадити сучасні технології переробки.

Наступним кроком буде обговорення практичних питань у контексті виокремлених пріоритетних напрямків розвитку. Бачення громади. Проведення з представниками Робочої групи SWOT-аналізу (визначення сильних та слабких сторін) по декільком напрямках розвитку ОТГ.