Михайло-Коцюбинська об’єднана територіальна громада

Що окропила кров'ю Крути

І ту гарячу кров святу

Народам світу не забути

26 січня 2018 року в базі Шибиринівської ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено захід, присвячений 100-річчю подвигу, який відбувся 29 січня 1918 року біля станції Крути.

Кандидат історичних наук співробітник інституту національної пам’яті України Сергій Михайлович Горобець, ознайомив учасників заходу з історичними відомостями про події січня 1918 року. Завдяки викладеним матеріалам реконструкції подій під Крутами учні краще усвідомили ситуацію, яка склалася під час того нерівного бою з тисячною армією, в якому українські студенти пожертвували своїм життям, аби спинити армію більшовиків при наступі на Київ.

Учні школи  відчули глибокий емоційно-моральний аспект цього подвигу. Ця битва є символом нескореного духу українців, їх прагнення відстояти незалежність молодої Української держави.

Юні патріоти організували флешмоб.

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять Героїв, загиблих під Крутами, потрапивших в полон та закатованих більшовиками в далекому січні 1918 р.

Приклад самопожертви молоді багато в чому нагадує подвиг Небесної сотні та "кіборгів Донецького аеропорту".     Ці події ввійшли в історію України як символ національної честі. Ті, хто загинув назавжди залишаться в нашій  пам'яті, наголосив С.П. Тимошенко та виконав пісню «Коли припиняються бої», під час якої бриніли на очах сльози. Але й сьогодні війна на Сході України потребує від громадян України не сліз, а невтомної праці, сил, терпіння та мужності, щоб подолати всі негаразди й перемогти. Адже своєю геройської смертю юні добровольці тоді у 1918 році і зараз у 2014 – 2018 роках засвідчують незламну волю української нації до незалежності, її моральне право на вільний розвиток та процвітання.

Ведуча заходу педагог-організатор М.М. Тупиця наголосила, що ті, хто загинув назавжди залишаться в нашій  пам'яті.  Вони полягли,  щоб ми сьогодні жили у вільній  і незалежній Українській державі.

Методист відділу освіти,

молоді, спорту, культури і туризму

Тетяна Руденко