Могилівська громада
Царичанський район, Дніпропетровська область

Спалах кору в Україні

Кір вважається небезпечним вірусним захворюванням з інкубаційним періодом від 7 до 17 днів. Вірус починає своє поширення, коли у людини з'являються перші ознаки захворювання.
Потрібно бути дуже обережним, оскільки він передається при будь-якому тісному контакті з хворим. Заразитися можна навіть при звичайній розмові і, тим більше, якщо хворий чхає або кашляє поруч.
Через швидке поширення інфекції по повітрю, можна захворіти і якщо знаходитися в сусідніх приміщеннях.

Симптоми захворювання

Симптоми у дітей і дорослих схожі і яскраво виражені. Все починається з порушення сну, загального нездужання і втрати апетиту. Незадовго після цього також додається сухий кашель, нежить і підвищується температура, у дорослих - до 40 ° С. Ще одним неприємним симптомом для дорослих стане збільшення лімфатичних шийних вузлів. Через 3-5 днів самопочуття хворого поліпшується, але вже через добу температура повертається. А разом з нею з'являється висип з червоних цяток, набрякає обличчя. У цей період також посилюється нежить і кашель. У деяких хворих спостерігається посилення головного болю, аж до втрати свідомості.

Лікування і профілактика
Лікування найчастіше направлено на полегшення симптомів. Хворому стане краще вже через тиждень. Антибіотики призначаються тільки при бактеріальних ускладненнях.
Під час хвороби не потрібно дотримуватися певного раціону. Головне - вживати якомога більше рідини і уникати яскравого сонячного або штучного світла.
Дорослим для профілактики рекомендують приймати вітамін А у великих дозах.
Для дітей кращим захистом від кору є вакцинація, яка робиться в 12 місяців і 6 років. Препарат, який використовують в Україні, колють дітям і в інших країнах Європи. Він вважається найбільш ефективним і безпечним засобом.