Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2018

У Сокирянській ОДПІ зазаначають, що порядок подання річної декларації про майновий стан та доходи визначено статтею 179 Податкового кодексу України. Декларації про майновий стан та доходи за минулий рік подають з 1 січня до 1 травня 2018 року лише ті громадяни, котрі торік отримували доходи, що не оподатковувалися при виплаті. З 1 січня 2018 року Декларація подається за новою формою. Форма декларації та приклади заповнення за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/321566.html.

До доходів які підлягають декларуванню, належать: вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм; кошти, одержані за ме­жами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку; суми нецільової благодійної допомоги; доходи у вигляді виграшів, призів; доходи від продажу об’єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода; доходи, отримані  у вигляді вартості подарунків.

Ще подати Декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. До податкової знижки дозволено включати витрати, фактично понесені платником податку протягом звітного року, в т. ч.:

− частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

− суму коштів, сплачених на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

− суму коштів, переданих у вигляді пожертвувань;

− суму витрат на сплату страхових внесків платника податку та членів його сім’ї першого ступеня споріднення;

− суму коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку.

Декларація подається особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Також можна засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Всі роз’яснення щодо декларування доходів та адреси Центрів обслуговування платників податків можна отримати на сайті Головного управління ДФС у Чернівецькій області (http:/sfs.gov.ua).фм